Studio projektowe MAM to autorska pracownia powstała z pasji, z ponad 10 -letnim doświadczeniem.

We wnętrzach cenię najbardziej harmonię.

Aby ją osiągnąć najpierw skupiam się na funkcjonalnym układzie przestrzeni. Celem podziału wnętrz na strefy użytkowe jest uproszczenie życia, by w sposób komfortowy i naturalny poruszać się i korzystać z danej przestrzeni.

Następnym etapem projektowania jest kompozycja. Odpowiednio zaprojektowane meble, ich ułożenie, styl, kształt, gabaryty, kolorystyka decydują, czy dane wnętrze odczytywane jest jako spójne i intuicyjnie oczywiste. Prywatnie – rozkochana w minimalizmie – stawiam na zasadę „mniej znaczy więcej”, gdyż daje ona poczucie przestrzeni, czystości formy i wolności. Wydobywa również piękno poszczególnych mebli i elementów wyposażenia, robi miejsce na detale.

Niezależnie od budżetu, przy zachowaniu tych dwóch zasad: dobrej kompozycji oraz funkcjonalnego podziału przestrzeni, każde wnętrze będzie wyglądało spójnie i optymalnie spełni swoje przeznaczenie.

W procesie doświadczania danego wnętrza ogromną rolę odgrywa jakość materiałów wykończeniowych, spośród których te naturalne i szlachetne jak drewno, kamień, beton, szkło, naturalne tekstylia, cenię najbardziej . Dbałość o wykończenia i detale podnosi wizualne wrażenia zarówno estetyczne jak i duchowe, wpływające na nasze samopoczucie. Piękno tkwi w szczególe.

Klamrą spinającą powyższe cechy projektowanych wnętrz jest odpowiednio dobrane oświetlenie, podzielone na strefy, pełniące funkcje od użytkowych po dekoracyjne. To właśnie światło jest „przyjacielem” detali i tekstur.

Architektura wnętrz jest dla mnie czymś znacznie szerszym niż tylko designem, tworzeniem katalogowych przestrzeni. Uważam, iż projektowanie jest misją, której celem jest stworzenie dla niepowtarzalnych Ludzi niepowtarzalnych wnętrz, oazy, inspiracji, w której przeżywać będą swą codzienność i tworzyć życiowe wspomnienia.